Minecraft

Minecraft tento rok slaví své desáté narozeniny a v současnosti je nejhranější hrou světa. Ve světě Minecraftu najdete nejvíce různorodou komunitu lidí díky rozmanitosti herních možností.

Většina z nás ráda vzpomíná, jak jsme byli mladší. Došli jsme ze školy a pustili Minecraft. Spousta takových v poslední době hraje Minecraft z nostalgie. Jsou zde i stále noví hráči této populární hry. Pojďme se tedy podívat, co vlastně Minecraft je a co vše v něm můžete dělat.

Neomezený počet možností a hodiny zábavy

Neomezený počet možností a hodiny zábavy - Minecraft

Minecraft má oproti ostatním hrám jednu obrovskou výhodu – každý si zde najde to, co ho baví.

Jakmile spustíte hru, v nabídce máte možnosti singleplayer a multiplayer.

Singleplayer

V singleplayer nabídce máte hned tři různé typy herních módů. Každý z nich vám přinese jiný zážitek. Pokud jste kreativní, rádi stavíte nebo vytváříte věci z redstone a nechcete marnit svůj čas hledáním surovin, pak vám můžeme doporučit mód Creative. Jakmile vytvoříte svět, máte v inventáři k dispozici veškeré bloky, které můžete ve hře najít.

Jestliže naopak rádi objevujete nové světy a prozkoumáváte, pak vyzkoušejte mód Survival. A pro ty, co mají rádi skutečné výzvy, Minecraft nabízí herní mód Hardcore. Zde máte pouze jeden život bez možnosti návratu do hry po smrti.

Kromě herních módů si v nabídce můžete vybrat ze 4 obtížností (Peaceful je hra bez monster a nemůžete vyhladovět k smrti a každá další možnost s monstry je těžší než ta předchozí).

Multiplayer

Pokud vás nebaví hrát samotné, můžete zkusit multiplayer. Je zde spousta možností na různých serverech, že v jednom článku ani nelze všechny vypsat. Mezi ty nejčastější a nejoblíbenější hry na serverech patří survival hry, skywars, bedwars, eggwars, the pit, UHC Run, parkour, Skyblock a spousta dalších.

Minecraft servery v Česku

Survival Games

ip adresa: play.survival-games.cz

Server Survival Games se zaměřuje na hry typu eggwars, annihilation, Uhc run a několik dalších. Za  každodenní hraní dostáváte odměny v podobě coinů a truhly. Pokud zvítězíte ve hrách, dostanete měnu, za kterou si později můžete odemknout různé výhody ve formě kitů do her.

Trenend

ip adresa: play.trenend.eu

Na tomto oblíbeném serveru můžete najít vše. Od survivalu s přidanými prvky až po různé minihry. Zajímavostí serveru je survival, kde kromě normální hry byla také přidána ekonomika, která hru posouvá na další úroveň.

Qplay

ip adresa: mc.qplay.cz

Baví vás nevšední minihry, pvp arény a kity ve hrách? Jestliže jste alespoň na jednu z těchto možností odpověděli ano, tak neváhejte a zkuste tento server.